uleva
Osobní konzultant – Praha
český
English
Úvodní stránka     O mně     Služby     Služby     Proč já     Reference     Články     Otázky a odpovědi     Kontakt

OSOBNÍ KONZULTANT

 
Proč „Náprava života“ právě se mnou?

Nedávno mi jeden milý člověk položil otázku: „A čím se lišíte od jiných koučů a terapeutů?“ A právě tato otázka mě inspirovala k napsání následujícího povídání, protože možná není sám, koho by to zajímalo.

Takže proč právě já?

Nebojte se, nebudu se vychloubat ani vychvalovat. Není to tak úplně o mé osobě. Je to o tom, že používám precizní technologii, která vede k výsledkům. A v tom je ten podstatný rozdíl oproti mnoha jiným. Nechci tu v žádném případě tvrdit, že nejsou úspěšní kouči a že nikdo z terapeutů nemá výsledky. Ale určitě je pár zásadních věcí, o kterých bych se chtěla ve vztahu ke své práci zmínit.
 
 1. Aby nám věci v životě fungovaly, potřebujeme myslet pozitivně, musíme být pozitivně naladěni.
  Tohle pravidlo zná snad každý, kdo se nějakým způsobem zajímal o osobní rozvoj nebo o to, jak si splnit svá přání a dosáhnout svých cílů. A existují nejrůznější pomůcky, jak na to. Přes afirmace ke sledování komedií a myšlení na něco hezkého. A všechno má svůj význam. Každá z těchto věcí určitě má svůj smysl. Někdo slaví úspěchy a někdo naráží na problém, jak si to udržet? To, co dělám já, spočívá v oslovení těch momentů v životě, které skutečně ovlivnily naše myšlení negativním směrem. Tím dojde k odstranění jejich vlivu a člověk „automaticky“ myslí jinak, aniž by o to musel usilovat. Má víc energie, život se mu jeví pozitivněji, svou budoucnost vidí v lepším světle a má sílu pro to také něco dělat. A už k tomu nepotřebuje žádné pomůcky a mechanizmy.
   
 2. Potřebujeme „přeprogramovat“.
  I s tímto postojem se mnoho lidí již setkalo. Vychází z pozorování a můžu říct, že ten termín je v podstatě velmi přesný. Jen je otázkou, zda přes staré programy potřebujeme „nahrát“ nové programy, nebo jsme, v naší podstatě, schopni fungovat velmi dobře (s ohledem na naše vzdělání a informace, které máme k dispozici), takže vlastně žádný program nepotřebujeme. Ve své práci vycházím z předpokladu, že člověk je v podstatě dobrý. (Tento předpoklad potvrzují mnohá pozorování chování člověka.) Zde je nutné v první řadě pochopit, proč se tedy mnohdy člověk chová iracionálně, má nejrůznější nutkání, která mu komplikují život, a leckdy přes veškeré snahy selhává. Můžeme to celé svést na „programy“ z minulosti. Ale kde se tyto programy berou? Řekněme, že kdyby člověk neprožil vůbec žádná traumata, jeho život by byl jako nádherná procházka růžovým sadem a vždy by všemu okamžitě rozuměl, a tudíž si věděl se vším rady, žádné programy by vlastně nevznikly. Zní to jako utopie? Ono to trošku utopické je. A proto v tak ideálním stavu rozhodně nejsme. Jsou to právě nejrůznější bolestivé zkušenosti – především fyzické, ale i psychické – co umožňuje vznik „programů“. V zásadě se člověk v životě snaží vyhýbat bolesti a vyhledává radost. A proto „odsouvá“ bolestivé zkušenosti kamsi do „podvědomí“, aby na ně nemusel myslet. V podstatě je tento mechanizmus velmi dobrý, ale má jeden háček. Kdyby totiž celý ten balík negativních zkušeností jednoduše v podvědomí „spal“, měli bychom vyhráno. Ale on se velmi rád probouzí k životu, protože ať chceme, nebo nechceme, neustále se setkáváme s nejrůznějšími podněty, které se více či méně podobají právě zážitkům, které jsme si tak pečlivě uložili, abychom od nich měli už navždy pokoj. A díky tomu se naše „podvědomí“ probouzí a začíná na nás působit, aniž bychom to chtěli. A postupem času se může toto působení stát silnějším, než je naše vlastní vůle. A najednou už se třeba necítíme tak jistí a silní. Můžeme onemocnět, můžeme trpět nejrůznějšími psychosomatickými potížemi, jsme unavení, bez energie a někteří ztrácí chuť do života. Objevují se strachy, obavy, úzkost nebo deprese. Život už se nezdá tak radostný, ranní rosa už nás netěší, jen studí. Z hlediska mé práce jde o to, tyto zážitky vytáhnout na světlo, objevit úvahy, které člověk v dané době měl, postoje, které možná převzal nebo sám vytvořil. A opět se dostáváme k výsledku, kdy tyto věci už nemají žádný vliv. Člověk má zpět energii, kterou ztratil. Jeho myšlení je čistší a nemusí o to nijak usilovat.
   
 3.  Vzdělání.
  Jak už jsem naznačila v předchozím textu, důležité je i vzdělání a informace, které v životě a o životě dostáváme. Zejména v dnešní době jsme informacemi často přímo zaplaveni. A ne vždy jsou to správné informace. Často má člověk v nějaké oblasti života problém jen proto, že jí dostatečně nerozumí, nechápe, jaké mechanizmy tu fungují, nebo dostal špatné či neúplné informace, a to ho vede k nesprávným rozhodnutím. Nedílnou součástí „Nápravy života“ je proto také studium základních informací k oblastem, ve kterých má člověk nějaký problém. To mu leckdy pomůže věci vyřešit samo o sobě. Při řešení života a při osobním rozvoji nelze jednoduše vzdělání vypustit. I kdyby člověk odstranil všechna traumata, která prožil, osvobodil se od veškeré bolesti, kterou na něj život uvalil, pořád bude fungovat dobře jen do té míry, do jaké rozumí životu a situacím, se kterými se v životě setkává.
 
Abych shrnula odpověď na úvodní otázku, pracuji s člověkem tak:

- aby odstranil příčiny neoptimálních stavů
- aby se nemusel s úsilím snažit takové stavy i nadále eliminovat sám
- aby dostal dostatečné vzdělání v těch oblastech, kde potřebuje
- aby získal zpět energii, elán a tvořivost
- aby byl víc sám sebou, méně podléhal negativním vlivům okolí, a byl stabilnější

Jak terapie obvykle probíhá?
Samozřejmě by bylo možné a snad i vhodné napsat celý článek, který by popisoval všechny mechanizmy a zákonitosti s terapií související. Nicméně v tuto chvíli bych to ráda shrnula v několika bodech:

 1. Interview a test
  To znamená získání důležitých informací o životě klienta.
   
 2. Sestavení programu
  Ten vzniká na základě interview a testu. Je vždy sestaven na míru tak, aby vyřešil ty oblasti, které člověka trápí, nebo ve kterých by se chtěl posunout dál.
   
 3. Terapie
  Terapie se obvykle skládá ze studia a procesů, které přímo oslovují problematické oblasti života. Procesy sestávají  pokládání otázek klientovi a jeho odpovědí na tyto otázky. To mu umožňuje prozkoumat svůj život a minulost. Tím, že se na dané věci dívá a komunikuje o nich, odchází nahromaděná negativní energie, vrací se životní energie, síla a pozornost, které byly uvázlé v minulosti.
Cílem Nápravy života je posunout člověka dál, pomoci mu najít pravdu a objevit svou vlastní cestu k osobní svobodě.
A komu je „Náprava života“ určena? Každému, kdo se chce zlepšit. Kdo chce lépe a efektivněji využívat svůj potenciál. Kdo chce definitivně skoncovat s bolestivou minulostí, ať už v ní bylo cokoli.abgrenzung

Bezplatnou Konzultaci
... nebo vyplňte tento formulář
a nechte si e-mailem zaslat bezplatné zhodnocení a návrh řešení vaší situace:

Jméno:
E-mail:
Vaše situace:
 

abgrenzung

Kontaktujte mne a domluvte si bezplatnou konzultaci© Milena Bildová / Telefon (00420) 222 783 144 / Mobilní telefon: (00420) 604 328 800 / Adresa: Vamberská 263, 199 00 Praha 9