uleva
Osobní konzultant – Praha
český
English
Úvodní stránka     O mně     Služby     Akce     Proč já     Reference     Články     Otázky a odpovědi     Kontakt

Vnitřní krása

 
Vnitřní krása

Ten, kdo se opravdu dívá, ji umí najít. Podívejte se na své blízké, nahlédněte „pod pokličku” a možná objevíte poklad. Ten největší poklad můžete objevit sami v sobě.

Dnes jsem se rozhodla zamyslet nad tématem „Vnitřní krása”. Vedlo mě k tomu také to, že krásu hledáme v nejrůznějších podobách a někdy ji zapomínáme hledat právě v sobě. Často lidé soudí jen podle vnější krásy.

Samotné slovo „krása” by mohlo být předmětem dlouhé diskuze. Co to vlastně je? Mohli bychom říci, že je to pouhá úvaha. Protože každý vnímáme jinak, líbí se nám jiné věci. Někdo považuje za krásné pouze luxusní věci. Někdo vidí jako krásné pouze staré věci, protože v nich nachází jisté kouzlo. Někdo považuje za krásný pouze moderní design, někdo naopak samotnou přírodu…

A tak bychom mohli pokračovat. Ale když se budeme věnovat vnitřní kráse… Dovolte mi malý příklad. Vidíte vrásčitou stařenku a řeknete, že je krásná. Proč? Má přece vrásky, je celá seschlá a ohnutá věkem. Možná ta krása, kterou vnímáte, je to, že je to moudrá, laskavá nebo láskyplná a milá bytost.

Když se vyhnu všem filozofickým úvahám o tom, co všechno krása vlastně je nebo může být, dostanu na otázku vnitřní krásy velmi jednoduchou odpověď:

Vaše vnitřní krása jste vy.
Vaše skutečné já = vaše vnitřní krása.

Abyste vyzařovali svou vlastní krásu, potřebujete jen probudit své JÁ a dovolit mu, aby se projevilo. Někdy své JÁ prostě z mnoha důvodů pohřbíme: myslíme si, že by nás svět neakceptoval, myslíme si, že se musíme přizpůsobit. Někdy se jen bojíme, protože když jsme byli sami sebou, někdo nám ublížil nebo se nám smál. Jsme opatrní, necháváme si pro sebe své sny a často i své názory. Svou dětskou radost ze života zakopeme sto sáhů pod zem, protože už „jsme přece dospělí”. Jenže vnitřní krása je právě o našich snech. O tom, že žijeme podle svých přání – bez ohledu na to, co si o nich myslí ostatní. Můžete namítnout, že když mám přání někoho praštit, tak to přece nemůžu udělat. To je pravda. Ale naše skutečné JÁ obvykle také nemá touhu vzít někoho pánví po hlavě. Takové přání už je důsledkem špatných životních zkušeností, okamžiků, kdy jsme se ze všech sil snažili o to nejlepší a byli jsme „potrestáni”. V takových chvílích máme tendenci své skutečné JÁ opustit, protože „to prostě nefunguje”.

Skutečné JÁ má hodně co do činění s láskou a radostí ze života. A pak jsou tu naše cíle a sny, to co nás baví, co nám dělá dobře. To je naše individualita. A to je skutečné JÁ. Je to vaše harmonie s vaší individualitou, co tvoří vaši vnitřní krásu. Když v takové harmonii žijete, svou vnitřní krásu vyzařujete i ven. A to je to, co vám v životě dává jistotu, pomáhá k úspěchu. To je to, co přitahuje do vašeho života ty správné lidi pro osobní i pracovní ambice a cíle. To je energie, která způsobuje, že jsou lidé rádi ve vaší blízkosti.

To ale neznamená, že když své skutečné JÁ probudíte a budete s ním žít v souladu a harmonii, všichni vás budou mít rádi. Bohužel od těch, kteří už cestu za svým vlastním JÁ definitivně vzdali, se dočkáte největšího množství protestů, nesouhlasů a nepřátelství.

Chce to prostě trochu odvahy a lásky k sobě samým. Když to dokážete, vaše vnitřní krása nepřinese štěstí a radost jen vám, ale také těm, se kterými jste se rozhodli svůj život sdílet.

Nestojí za to tu hozenou rukavici zvednout?

Na závěr malý recept
Tohle neuvaříte, neupečete, ale můžete to vytvořit.

Potřebujete:
  • špetku odvahy
  • trochu klidu
  • pořádnou porci sebelásky
  • tužku
  • papír
Posaďte se, na papír napište všechny své sny, co máte rádi, to nejlepší, co ve vás je. A pak to začněte krok za krokem realizovat.

Autor: Milena Bildová


abgrenzung

Bezplatnou Konzultaci
... nebo vyplňte tento formulář
a nechte si e-mailem zaslat bezplatné zhodnocení a návrh řešení vaší situace:

Jméno:
E-mail:
Vaše situace:
 

abgrenzung

Kontaktujte mne a domluvte si bezplatnou konzultaci


© Milena Bildová / Telefon (00420) 222 783 144 / Mobilní telefon: (00420) 604 328 800 / Adresa: Vamberská 263, 199 00 Praha 9